wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane prędko się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz